Oleśnicka Grupa Triathlonowa
Weekend 19-20.08.2017

Weekend 19-20.08.2017

Weekend 19-20.08.2017
21-08-2017
Bez kategorii
HeadAdmin

DEBIUT, ŻYCIÓWKA i PIERWSZE MIEJSCE

Nasi sportowcy mogli pochwalić się znakomitą formą podczas ubiegłoweekendowych startów!

W sobotę na zawodach triathlonowych w Wolsztynie zadebiutował Patryk Ziomek, a z kolei w Oleśnicy na VII edycji Pogromu Wichra wystartował uczestnik wszystkich jak dotąd edycji - Jacek Owczarek. Oto jak chłopaki opisują to, co czuli przed, w trakcie i po zawodach:

Patryk Ziomek: "W sobotę brałem udział w zawodach triathlonowych na dystansie olimpijskim (1500m-40km-10km). Był to mój długo oczekiwany debiut w tej dyscyplinie, dlatego nerwy brały górę już na kilka dni przed startem. Końcowy wynik pływania którego obawiałem się najbardziej bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Rower oraz bieganie poszło według planu jaki sobie założyłem, co w rezultacie pozwoliło mi na uzyskanie całkiem niezłego wyniku w debiucie (2:41:34 - 43 msc open) z którego jestem bardzo dumny. Za 5 tygodni startujemy wspólnie z resztą chłopaków z OGT w Zgorzelcu i liczę na poprawę czasu, ponieważ cały czas ciężko trenuję."

Jacek Owczarek: "To nie był mój debiut. W "Pogromie Wichra" biorę udział kolejny raz. Mogę nawet powiedzieć, że wiedziałem czego się spodziewać pomimo tego, że Sławek Wiatr jako organizator z roku na rok coraz bardziej zaskakuje zawodników. Przygotowanie fizyczne na najwyższym poziomie. Czułem, że mam moc. Codzienne treningi w grupie oswoiły mnie że sportem wytrzymałościowym, choć biegi błotne to zasadniczo inna forma wysiłku. Trasa nie sprawiała mi większych kłopotów. Zaskakująco najtrudniejszym elementem okazało się rusztowanie ustawione przez jednego z partnerów biegu. Mimo wszystko I miejsce w kategorii "Oleśniczanin", 9. miejsce w kategorii OPEN z czasem 2:04:30 jest miłym zaskoczeniem oraz motorem do dalszej pracy."

W niedzielę natomiast na Mistorzstwach Polski w triathlonie, na dystansie pełnego Iron-Mana wystartował w Bydgoszczy Michał Karaś.

Michał Karaś: "W swoim debiucie na Mistrzostwach Polski zająłem 59 miejsce z ponad 200 uczestników i 16 miejsce w kategorii wiekowej. Pomny doświadczeń z poprzednich startów na tym dystansie postanowiłem w fazie treningów popracować głównie nad swoimi tzw. „ogranicznikami” związanymi głównie z umiejętnościami na etapie biegania. Postawiłem też mocno na wypoczynek i relaks w ostatnich 10 dniach przed zawodami, co okazało się być słuszną decyzją. Sam wyścig przebiegał w dobrych warunkach. Ściśle trzymałem się planu żywieniowego i pomimo drobnych problemów technicznych z pulsometrem dobrze rozłożyłem siły na cały wyścig. Etap pływacki odbył się na jeziorze położonym w miejscowości Borówno. Moja taktyka była dosyć prosta – skoncentrowałem się na nieszafowaniu siłami i popłynąłem bardzo luźno dystans 3800 metrów w czasie 1:13. Będąc na rowerze, mojej najmocniejszej konkurencji, czułem się bardzo dobrze utrzymując średnią 33 km/h na całym dystansie 180 km pomimo ponad 1000 metrów przewyższeń, porywistego wiatru oraz 19 nawrotek, na których należało wyhamować praktycznie do zera i na nowo się rozpędzić. Rozpoczynając etap biegowy wiedziałem, że złamanie 11 godzin jest realne, ale wymagało pobiegnięcia dystansu maratonu 42,2 km w czasie co najwyżej 4 godzin i 10 minut. Na trasie udało się podnieść rękawicę i ukończyłem maraton w czasie 4 godziny 2 minuty, a cały wyścig w czasie 10 godzin 52 minuty, co jest moim nowym rekordem życiowym. Nie ukrywam, że czuję sporą satysfakcję z ukończenia zawodów i nie mogę się już doczekać kolejnych startów."

Nic tak nie motywuje do dalszej harówki na treningach jak świetne wyniki kolegów z grupy podczas ostatnich zawodów! To dowód, że idziemy w dobrą stronę! Gratulujemy chłopakom tak spektakularnych występów i życzymy dalszych sukcesów!

Projekt i wykonanie: