Pełen emocji weekend OGT

11-07-2017
Bez kategorii
administrator123

Oleśnicka Grupa Triathlonowa zanotowała obfitujący w emocje weekend startów. Barwy naszej grupy reprezentowali Dawid Smolak, Mateusz Musiał i Michał Karaś

W sobotę Mateusz Musiał i Dawid Smolak próbowali swoich sił nieopodal Złotego Stoku w biegu górskim "Na Jawornik" na dystansach odpowiednio półmaratonu i 10 km. Impreza ta z uwagi na atmosferę i ładne krajobrazy przyciąga z roku na rok co raz większą rzeszę ludzi. Jeśli chodzi o wyniki naszych reprezentantów, to Mateusz ukończył wyścig z czasem 01:43:59 zajmując 31 miejsce, a Dawid zameldował się na podium tej imprezy kończąc na drugim miejscu w kategorii open z bardzo dobrym czasem 35:19.

Warto nadmienić, że udział w tej imprezie ukończył sympatyzyjący i trenujący z nami Tomasz Kubicki z  Kubisia Team Oleśnica, który dystans półmaratonu ukończył na 35 miejscu z czasem 01:45:03.

Kolejny z naszych zawodników Michał Karaś uczestniczył w imprezie pod nazwą "Triathlon Szczecin" na dystansie 1/2 IM (1900 metrów pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,097 biegu). Start zawodów  miał miejsce w Odrze Zachodniej nieopodal Wałów Chrobrego w centrum miasta.

Nasz reprezentant ukończył zawody na 39 miejscu w kategorii open z czasem 4:54:18 bijąc swój rekord życiowy na tym dystansie o 38 minut. Warunki startowe były niemalże idealne. Temperatura wody i powietrza w okolicach 21 stopni, płaska i równa trasa kolarska oraz malowniczy bieg po starówce sprzyjąły biciu rekordów. Wyścig organizowany przez Endu Sport spełnił oczekiwania zawodników i kibiców dostarczając wielu emocji na trasie. Warto dodać, że pomimo delikatnych kłopotów z pomiarem trasy impreza była zorganizowana na bardzo wysokim poziomie, co cieszy i zachąca do startów tam w przyszłych latach.