Ekipa OGT na największych zawodach triathlonowych w Polsce !

08-08-2017
Bez kategorii
administrator123

W ostatni weekend grono naszych reprezentantów brało udział w międzynarodowych zawodach triathlonowych Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife. Na starcie stanęło około 4000 zawodników z całego świata, a przez wszystkie dni na kibiców i mieszkańców czekało mnóstwo atrakcji.

W piątek w rywalizacji dziewczynek w wieku 10-11 lat Amelia Błach zajęła 14 miejsce w Aquatlonie na dystansie 1,2 km (200 metrów pływania i 1000 metrów biegu) z czasem 8 minut i 38 sekund. potwierdzając co raz lepsze umiejętności, które szlifuje pod okiem taty-trenera Marka.

Marek Błach z kolei wystartował dzień później na dystansie triathlon sprint, na który składało się pływanie (750 metrów), kolarstwo (20 km) i bieg (5 km) kończąc rywalizację na 217 miejscu z bardzo dobrym czasem 01:21:41, dla którego było to ważne przetarcie przed głównym startem sezonu, który będzie miał miejsce w przyszłym miesiącu w Zgorzelcu.

Natomiast w niedzielę ostatni z naszych zawodników Paweł Kargol debiutował na niezwykle wymagającym dystansie ½ Ironman. Zarówno Światowa elita i polscy mistrzowie sportu mieli do pokonania 1,9 km pływania, 90 km etapu kolarskiego i 21 km biegu z metą usytuowaną na Plaży Miejskiej. Rywalizacja, w której brali udział zarówno amatorzy jak i profesjonaliści przebiegała w dobrej atmosferze. Paweł spisał się doskonale, kończąc rywalizację z czasem 05:40:34, co jest solidnym wynikiem jak na debiutanta. Sam Paweł po zawodach określił swój start w krótkich żołnierskich słowach – „Pływanie -super, Rower - bardzo wymagający, Bieganie -czysta przyjemność”.

W niedzielę w ramach przygotowań do Maratonu Wrocławskiego troje naszych reprezentantów sprawdziło się w biegu na dystansie 30 km na zawodach we Wrocławiu. Start pomimo tego, że został potraktowany treningowo potwierdził dobrą formę naszych zawodników.

Mateusz Musiał zajął 12 miejsce z czasem 2:05:53. Z kolei Dawid Smolak ukończył wyścig z czasem 2:10:23 na 15 miejscu. Debiutujący w biegu na tym dystansie Bartłomiej Susidko był 58 z czasem 2:30:29, co widocznie potwierdza progres naszego reprezentanta, który będzie mierzył się z królewskim dystansem już za niespełna 5 tygodni.

Serdecznie gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i z niecierpliwością czekamy na kolejne starty.